ภาพโลโก้ลีคอังกฤษกับเยอรมันไม่ขึ้นครับ
0

2 posts in this topic

รบกวนสอบถามหน่อยครับ

ผมเอาภาพโลโก้มาใส่เรียบร้อยแล้ว เท่าที่ดูเกือบทุกลีคขึ้นครบหมด

แต่มีลีคเยอรมัน กับพรีเมียลีค อังกฤษที่ไม่ขึ้นครับ

ไม่ทราบต้องแก้ไขอย่างไรบ้างครับ

ป.ล. ผมนำไฟล์แก้ไขชื่อลีค และชื่อรางวัล นักเตะตัวเทา มาลงเรียบร้อยแล้วครับ

ได้วิธีแก้ไขแล้วนะครับ ไปเจอมาจากเว็บต่างชาติ ทำตามด้านล่างเลยครับ

How to install the FM 2015 Premier League Logos pack

1. After downloading the file you have to extract it to Documents > Sport Interactive > Football Manager 2015 > graphics. If the “graphics” folder does not exist you will have to create it.

2. In the game click “Preferences”, then “More interface settings”, then “Clear cache”. Then click “Reload skin” and the kits should appear in your game.